Oferujemy Państwu nowoczesne i energooszczędne domy w nowej inwestycji deweloperskiej (bez pośredników) znajdującej się zaledwie 4 km od centrum, obok Skansenu, przy ul. Wodnej 6. Budynek znajduje się cichej okolicy, w sąsiedztwie ogródków działkowych. Dojazd możliwy jest od ulicy Warszawskiej lub od ulicy Głównej. Dużo zieleni sprawia, że mimo położenia blisko centrum, można poczuć się jak na wsi. Każde mieszkanie ma dostęp to swojego indywidualnego ogródka. Okolica idealna dla rodzin ze względu na niewielki ruch samochodów, bliska odległość do ścieżki rowerowej (400m), przystanek (750m) sklepy (osiedlowy 900 m; Biedronka, Stokrotka, Rossman – ok. 2km). Przedszkole oraz szkoła podstawowa znajdują się odpowiednio 1,6 km oraz 1,2 km od inwestycji. Dodatkowym atutem będzie bliskie położenie do Alei Solidarności którą szybko dotrzemy zarówno do centrum jak i na obwodnice w kierunku Warszawy. Dojazd od al. Warszawskiej prowadzi najpierw drogą brukową, następnie utwardzoną.
Budynek został wykonany przy użyciu wysokiej jakości materiałów i wykorzystaniem najnowszej technologii. Poniżej prezentujemy listę najistotniejszych rozwiązań zastosowanych w naszym projekcie:
Pompa ciepła to jedno z najbardziej ekologicznych i oszczędnych źródeł ciepła. Przekształca energię z powietrza w ciepło do celów użytkowych (grzania lub chłodzenia). Zastosowany w naszych mieszkaniach model LG Therma V pozwala na wykorzystanie aż 75% energii z powietrza i tylko 25% z sieci elektrycznej. Przekłada się to znacząco nie tylko na mniejsze rachunki, ale również jest przyjazne środowisku, redukując czterokrotnie emisje CO2. Oszczędność względem tradycyjnego kotła gazowego wynosi nawet 50%. Kolejnym atutem jest bardzo duży zakres temperatur zewnętrznych w których pompa może pracować: grzanie od -25°C do 35°C , chłodzenie od 5°C do 48°C. W wyjątkowych sytuacjach, gdy temperatura zewnętrzna spada poniżej minimum, lub gdyby doszło do awarii pompy, załączana jest elektryczna grzałka która utrzymuje temperaturę wewnątrz domu.
Pompa zasila ogrzewanie podłogowe, wodne, które zastosowane jest w całej części mieszkalnej. Ten rodzaj ogrzewania gwarantuje bardzo dobre, równomierne ogrzanie całego pomieszczenia. Jest również oszczędniejsze od klasycznych grzejników, a co najważniejsze zapewnia korzystny pionowy rozkład temperatury - najcieplej jest w stopy, trochę chłodniej w okolicy głowy.
Jeżeli chcieliby Państwo zminimalizować koszty eksploatacji praktycznie do zera, istnieje możliwość zamontowania paneli fotowoltaicznych na dachu budynku. Specjalnie do tego celu pozostawiliśmy jeden pusty kanał wentylacyjny, aby łatwo i bez ingerencji w budynek przeprowadzić całe potrzebne okablowanie z poziomu piwnic na dach. Zachęcamy do tego rozwiązania, tym bardziej, że istnieje możliwość dofinansowania z programu „Mój Prąd”.
Dopełnieniem ekologicznej i oszczędnej formy ogrzewania są zastosowane przez nas materiały:
Termoizolacja została wykonana w większości ze styropianu grubości 15 cm posiadającego najlepsze na rynku właściwości termiczne (λ=0,031W/(mK) w porównaniu do zwykłego styropianu λ=0,045W/(mK)) uznanego producenta Swisspor.
Okna na profilu Salamander EVO 82 posiadające aż 3 szyby i bardzo niski współczynnik przenikania ciepła U= 0,78 W/(m2K)
Hydroizolacja dachu wykonana z wysokiej klasy podwójnej papy firmy Technicol modyfikowanej SBS z wkładką poliestrową zapewnia odpowiednie właściwości izolacji nawet do 30 lat.
Ściany zewnętrzne i międzylokalowe wymurowane zostały z bloczków silikatowo-wapiennych ,które to, właśnie dzięki zawartemu w nich wapnu stanowią barierę przed rozwojem bakterii i pleśni.
Dla zadbania o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców zamontowane zostały drzwi antywłamaniowe firmy Wikęd oraz zdalnie sterowana brama wjazdowa niemieckiej firmy Hormann.
Tarasy wyłożone zostaną płytami posadowionymi na podbudowie, natomiast na balkonach ze względu na panujące w Polsce warunki atmosferyczne – wielokrotne cykle zamrażania i rozmrażania powodujące często pękanie płytek klejonych – zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania. W zamian, mimo większych kosztów, zastosowano płyty układane na dystansach PCV. Takie rozwiązanie niesie ze sobą szereg korzyści – nie jest w żaden sposób podatne na temperaturę, zapewnia w razie potrzeby szybki dostęp do warstwy izolacji oraz pozwala na wykonanie równych balkonów, bez spadków.
Elewacje pokryte zostały tynkami silikonowymi marki Sempre, barwionymi w masie, które są przyjazne dla środowiska oraz posiadają zwiększoną odporność na algi i grzyby. W miejscach widocznych na wizualizacjach zastosowaliśmy deski elewacyjne Tabulo marki Konsbud, którą trudno odróżnić od prawdziwego drewna, w przeciwieństwie do często stosowanych „desek odciskanych” w tynku. Ponad to nie wymagają impregnacji i nie próchnieją. Zwieńczeniem architektonicznym całej elewacji są trejaże z prawdziwego drewna sosnowego impregnowanego metodą zanurzeniową oraz słupy i belki ozdobne balkonów.
Inwestycja zostanie zakończona do końca 2021 roku.
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego